Необхідною умовою поновлення процесуального строку є поважність причин пропуску процесуального строку, тобто існування об’єктивних обставин, які всупереч волі скаржника позбавляли останнього можливості скористатися своїм правом подачі заяви та скарги у встановлений процесуальний строк.
Нагадаю Вам, що у відповідності до ч. 3 ст. 186 КАС України (аналогічно і у ст. 294 ЦПК України) заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження . Винятком може бути лише ситуація, коли в судовому засіданні проголошено лише вступну та резолютивну частину, тоді згідно вже названої вище ч.3 ст.186 КАС України строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з дня її складення в повному обсязі.
Водночас звертаю Вашу увагу на ч.1 ст.102 КАС Україним (аналогічно і у ч.3 ст. 294 ЦПК України), згідно якої пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі. Тобто в разі пропуску строку на подачу заяви про апеляційне оскарження саме до неї має додаватись клопотання про поновлення строку.
Підсумовуючи вищевикладене СТАВЛЮ НА ВАШЕ ОБГОВОРЕННЯ ПИТАННЯ об’єктивності та поважності причин пропуску процесуального строку на оскарження рішення суду першої інстанції. Вдячна, шановні відвідувачі сайту, за будь-які відгуки з Вашої сторони. |