В Україні сьогодні існує чимало факторів, які сприяють діяльності рейдерів та призводять до захоплення багатьох надприбуткових вітчизняних підприємств.
Сам термін рейдерство в перекладі з англійської означає
"захоплення
" Наведу приклад захоплення підприємства шляхом купівлі незначної частини його акцій, кількість яких є достатньою для проведення загальних зборів акціонерів.
Шановні форумчани, які Ви знаєте рейдерські схеми, як вони реалізовані на практиці, і які правові наслідки такої діяльності (чи відповідають рейдери перед законом)?
Рейдерство широко поширена як в світі, так і в Україні система поглинання підприємства шляхом захоплення, насильницького злиття, скуповування акцій через підставну структуру, методом винесення спірного судового рішення з подальшим силовим захопленням підприємства, але чи має воно перспективи?
Висловлена у старттопіку позиція Антирейдера є досить цікавою, на мій погляд.
А чи є це взагалі рейдерством? Особа (фізична чи юридична) скуповує пакет акцій, кількість яких дає право скликати і провести загальні збори акціонерів. Така кількість акцій, на мою думку, не є незначною, оскільки згідно з вимогами ст. 41 Закону України
"Про акціонерні товариства
" загальні збори акціонерного товариства мають кворум за умови реєстрації для участі у них акціонерів, які сукупно є власниками не менш як 60 відсотків голосуючих акцій.
Подальший зміст старттопіку свідчить про те, що автор прагне дізнатися про рейдерські схеми та механізми їх реалізації. Але це не місце для лікбезу в такій галузі.
Шановний автор. Працівники юридичної фірми повинні орієнтуватись у галузі протиправних захопелнь, недружніх поглинань, етсетрал. Підтримую попереднього коментатора. Якщо ви бажаєте дізнатись про схеми рейд в правовому полі України, не саме вдале місце - форум із загальним доступом. Це відкриває інформацію небажану для розповсюдження для широкого загалу.
Прошу Вас продумувати методи отримання інформації з розумінням та здоровим глуздом.