Так історично склалось, що податок на нерухомість у вигляді податку з володіння нерухомим майном був одним із найстаріших видів податку, відомих фінансовій науці. Одним із важливих питань, що має вагоме значення для економічного розвитку України, адаптації національного законодавства до Європейських стандартів, є введення податку на нерухомість. Крім того, податок на нерухомість: 1) відносно простий та прозорий в адмініструванні; 2) у короткостроковій перспективі такий податок є фіксованим; 3) заохочує перерозподіл фондів від менш ефективного до більш ефективного власника, що є надзвичайно важливим в Україні, зважаючи на непрозорий та часто неефективний розподіл власності в процесі приватизації; 4) сприяє кращій оцінці власних активів підприємствами; 5) передбачає оподаткування тіньової діяльності, зменшується стимул до приховування прибутків; 6) забезпечує відносно стабільні надходження до бюджету. Отже, чекаємо Ваші думки з приводу перспектив впровадження цього виду податку.
Як, відомо в усьому світі, будь-який податок є найголовнішим джерелом наповнення бюджету. Україна, звичайно, не є виключенням. А нашим народним обранцям завжди не вистачає грошей. Щоправда, законопроектом пропонується запровадити податок на нерухоме майно, справляння якого дозволить дещо зупинити хаотичне скупувування житла окремими особами з метою його перепродажу. Запровадження цього виду податку повинно зупинити неконтрольоване збільшення вартості житла та зробить його більш доступним для населення. Хотілося б вірити... Але, як звичайно, найбідніші верстви населення залишаться при власних інтересах, проблеми яких в нашій демократичній державі нікого турбувати не будуть. На жаль, це реальність. Я не бачу перспектив впровадження цього виду податку. Введення такого податку може привести до того, що ті, хто ще розглядає питання інвестування, втратять інтерес до цього. І тоді будівельний ринок просто замре. І ми отримаємо страну з купою недобудованого житла. Однак, всеж таки хочеться сподіватися на краще!
Нагадаю, шановні колеги, що ще у 1991 році ст. 14 Закону України
"Про систему оподаткування
" було встановлено, що до загальнодержавних податків i зборів належить податок на нерухоме майно (нерухомість). В нашій незалежній державі питання врегулювання податку на нерухоме майно вже давно не було предметом жвавого обговорення серед парламентарів, а тим більше законодавчих ініціатив.
Світлана ПРИЙМАК, перспективи впровадження цього податку на сьогоднішній день, на жаль, є, оскільки, державна скарбниця має величезну діру, борг держави постійно зростає, курс національної валюти падає... Необхідні правильні, чіткі закони, тоді їх можна буде правильно і чітко виконувати.