Парламентський комітет з питань соціальної політики та праці рекомендував Верховній Раді відправити на доопрацювання проект закону про посилення відповідальності за недотримання соціальних і трудових гарантій населення та умов оплати праці.
Законопроект № 5298 серед іншого передбачав штрафні санкції (пеню) за затримку виплати заробітної плати в розмірі подвійної ставки НБУ за кожний день прострочення. Крім того, їм виключалася можливість виплати заробітної плати в натуральній формі.
Останнє стало однією з причин відправлення на доопрацювання. Можливість виплати не більше 30% зарплати натурою за ціною не вище собівартості в галузях, де така виплата є звичайною або бажаною для працівників, цілком відповідає, на думку парламентаріїв, вимогам Конвенції МОП № 95 щодо захисту заробітної плати.
Запропоноване автором (Антон Яценко, БЮТ) збільшення терміну виправних робіт як санкції за грубе порушення законодавства про працю (ст. 172 КК) з 2 до 3 років суперечить вимогам ст. 57 КК, яка передбачає максимальний розмір такого покарання у вигляді 2-річного терміну.
Зараз в нашій держав, нажаль, захищені законодавчо виключно роботодавці... В Верховній Раді найманих працівників не має, отже, і чекати відповідних змін до трудового законодавства в бік захищення прав наймаких працівників - годі!
Затримка виплати зарплати - не єдина проблема у відносинах між роботодавцем та найманим працівником. На жаль, на боці роботодавця можуть опинитись суд, правоохоронні та інші контролюючі органи лише тому, що у роботодавця більше грошей, ніж у працівника. Якби роботодавців притягували до відповідальності за порушення трудового законодавства, керуючись тими нормативно-правовими актами, які діють на сьогоднішній день, то й цього було б достатньо, оскільки проблема полягає не у відсутності останніх... Проблема у тому, що ті. в обов
'язки яких входить захищати працівників, стають на бік роботодавців, при цьому - не завжди на бік справедливості.