рами, тіткою, дядьком та племінницею, племінником і між іншими родичами за походженням.
Зі змісту цієї статті випливає, що СК регулює особисті немайнові та майнові відносини, які виникають зі шлюбу, споріднення, усиновлення, а також відносини, що виникають зі свояцтва (між одним з подружжя та родичами іншого з подружжя або між родичами обох з подружжя). Цей Кодекс регулює майнові відносини, які виникають зі свояцтва, між вітчимом, мачухою і пасинком, падчеркою (статті 268 і 270). Водночас його норми не поширюються на такі відносини між іншими особами, між якими існують відносини свояцтва, наприклад, між батьком дружини та матір'ю чоловіка або між братом дружини і сестрою чоловіка.
Частина 3 також передбачає, шо СК регулює особисті немайнові та (або) майнові відносини між іншими членами сім'ї, визначеними у ньому. Такі відносини, як видно з розділу IV СК, можуть виникати між опікуном, піклувальником та дитиною, над якою встановлено опіку чи піклування, а також між особою, яка уклала договір про патронат, та дитиною, переданою у сім'ю патронатного вихователя. Отже, СК регулює особисті немайнові та майнові відносини, що виникають зі шлюбу, споріднення, усиновлення, взяття дітей на виховання, а та-кож у випадках, встановлених законом (статті 268 і 270), та аліментні відносини, які виникають зі свояцтва.
Таким чином, учасниками сімейних відносин, що регулюються СК, є подружжя, батьки та діти, усиновлювачі й усиновлені, мати та батько дитини, дід, баба, онук, онучка, прадід, прабаба, правнук і правнучка, рідні брати та сестри, мачуха, вітчим, пасинок, падчерка, опікун, піклувальник, дитина, над якою встановлено опіку або піклування, особа, яка уклала договір про патронат, та дитина, передана у сім'ю патронатного вихователя.
Згідно з ч. 4 СК не регулює сімейні відносини між двоюрідними братами та сестрами, тіткою, дядьком |