дична освіта, стаж роботи за фахом, підтвердження належного рівня знань і при наявності всіх цих ознак - отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та прийняття Присяги адвоката України.
2. Стосовно громадянства України питання вирішується однозначно: згідно з чинним законодавством ніхто інший, крім громадян України, не може займатися адвокатською діяльністю в нашій державі. Втрата громадянства України тягне за собою анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у відповідності зі ст. 17 Закону «Про адвокатуру».
Протягом усього періоду дії Закону активно обговорюється питання про надання можливості адвокатам інших країн здійснювати адвокатську діяльність в Україні, що, в принципі, могло би бути вирішено шляхом укладання відповідних міждержавних угод. Але чи є сенс у цьому? Згідно з чинним законодавством про підприємництво громадяни інших країн можуть займатися в Україні юридичною практикою як підприємницькою діяльністю. І якщо ; раніше для цього необхідно було отримати ліцензію Міністерства юстиції України, у якій перераховувались усі ті самі види практи- ' ки, які віднесено до адвокатської діяльності, за винятком захисту в кримінальних справах, то зараз і це обмеження скасовано - відповідно до змін, внесених до Закону України «Про підприємни- • цтво» Законом від 1 червня 2000 р. № 1775-ПІ (набрали чинності з 22 жовтня 2000 р.), ліцензування юридичної практики не передба- • чається, а спеціального закону, який регулював би здійснення ' юридичної практики, поки що не існує. Отже, питання щодо до- • пуску юристів, у тому числі адвокатів, Інших країн фактично сто- * сується лише здійснення захисту в кримінальному судочинстві • (див, коментар до ст, 1). Законопроект про внесення змін до ч. 1 ст. 2 Закону «Про адвокатуру», яким пропонується виключити ви- 'і
11
могу щодо громадянства України, поданий Кабінетом Міністрів, |