ар до Кримінально-процесуального кодексу України
Розділ перший. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Глава 1. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Призначення Кримінально-процесуального кодексу України
Призначенням Кримінально-процесуального кодексу України є визначення порядку провадження у кримінальних справах.
1. Провадження у кримінальних справах - це порядок, процедура виконання певних дій на різних стадіях розгляду кримінальної справи - від її порушення і до виконання вироків і ухвал суду. Поняття "провадження у кримінальних справах" за своїм змістом тотожне поняттям "кримінальний процес" і "кримінальне судочинство".
Провадження у кримінальних справах об'єктивно проявляється на практиці як діяльність суб'єктів, що виступають від імені держави (органів дізнання, слідства, прокурора і суду), та інших фізичних і юридичних осіб. Ця діяльність забезпечується шляхом реалізації юридичних прав і обов'язків вказаних суб'єктів і спрямована на охорону прав та законних інтересів громадян, а також на швидке і повне розкриття злочинів, викриття винних та забезпечення правильного застосування закону.
2. Кримінальне провадження має певні стадії, кожна з яких відіграє свою роль в забезпеченні всебічного, повного, об'єктивного дослідження обставин справи і винесення законного і обґрунтованого рішення. У провадженні бере участь значна кількість суб'єктів (дізнавач, слідчий, обвинувачений, захисник, експерт, державний обвинувач, потерпілий, свідок та ін.), інтереси яких у багатьох випадках не лише не співпадають, а й протирічать один одному. Це вимагає детального врегулювання їхніх прав і обов'язків.
Значення питань, що розглядаються в ході провадження у кримінальних справах, їх вагомий вплив на долі людей, а також той факт, що рішення, які приймаються в ході провадження, |