можна, інакше суддя вважатиметься нерозумним. Але ж не завжди суддя здатен з поважних причин розглянути справу у встановлений строк і багато хто з юристів знає, що навіть протягом трьох місяців розглянути справу неможливо через хвороби або відрядження тощо.
Суддя у мотивувальній частині рішення має викласти свою позицію у справі не посилаючись на принцип справедливості, а логічно викладаючи мотиви постановлення саме такого рішення і відповідність його вимогам законодавства. При цьому суддя повинен бути неупередженим, тобто неза-цікавленим у розгляді справи, оскільки при наявності будь-якого інтересу у вирішенні справи він має заявити про самовідвід або про його відвід заявить одна із сторін у справі. Більше того, загальний принцип про неупередженість суду має встановлювати перевагу у задоволенні заявленого відводу, коли один з учасників процесу заявить про відвід судді. При цьому сама процедура відводу має здійснюватися відповідно до вимог законодавства.
Розгляд справ повинен здійснюватися своєчасно, тобто, за загальним правилом, з дотриманням процесуальних строків, передбачених ЦПК. Якщо справа не може бути розглянута судом у встановлені ЦПК строки, за наявності об'єктивних обставин, законом передбачено норми, які регламентують випадки зупинення провадження у справі, поновлення та продовження процесуальних строків.
У цій нормі законодавець також дає перелік осіб, права яких можуть потребувати судового захисту, виділяючи фізичних осіб, юридичних осіб та державу. Права, свободи цих осіб потребують судового захисту, тому що знаходяться у порушеному, невизнаному або оспорюваному стані; інтерес також потребує захисту шляхом встановлення юридичних фактів, оскільки саме від судового захисту залежатиме виникнення, зміна або припинення у особи суб'єктивного майнового чи немайнового права.
Щодо осіб, |