с — і це необхідно підкреслити — конституційно Верховна Рада наділялась важливими і об'ємними повноваженнями.
Місце та роль Верховної Ради у системі державних органів визначались також тим, що від неї були похідні: колегіальний глава держави — президія Верховної Ради, яка обиралась на сесії і була підзвітна Верховній Раді (ст. 28); вищий виконавчий та розпорядчий орган державної влади (уряд) — Рада Народних Комісарів, яка створювалась Верховною Радою і була їй підзвітна, а в період між сесіями — перед президією Верховної Ради, котрій підзвітна (ст. 38— 40, 45); вищий судовий орган — Верховний Суд, що обирався Верховною Радою (ст. 105).
В цілому ж конституційний еталон організації державної влади, в тому числі парламенту, характеризувався суперечностями, на
погляд автора, несумісними. Поруч з наведеним Ради депутатів трудящих закріплювались політичною основою УРСР; конституювалась приналежність влади трудящим в особі Рад (ст. 2, 3). Останні положення не уявляються співзвучними ідеї розподілу влад.
Підсумовуючи аналіз державноправового статусу парламенту, важливо виділити певні риси, що узгоджуються з доктриною розподілу влад. Вони були втілені в тому, що: а) Верховна Рада чітко і ясно проголошувалася єдиним законодавчим органом; б) формулювалася заборона її вторгнення у компетенцію президії Верховної Ради та уряду; в) президія Верховної Ради конституційно не мала права вносити зміни і доповнення у чинні закони, прийняті Верховною Радою.
Рада Міністрів конституювалася як вищий виконавчий та розпорядчий орган державної влади УРСР (ст. 39).
Конституція УРСР 1978 p., порівняно з попереднім однойменним актом, зробила крок назад з точки зору теорії розподілу влади, відмовившись від тих елементів, котрі закріплювалися попереднім Основним Законом.
Найближчим прообразом нинішньої Верховної Ради є однойменний
Бажаєте завантажити в архіві WinZip "Верховна рада України // Л. Т. КРИВЕНКО
"?
Для цього необхідно отримати номер активації (натиснути нижче "отримати активаційний код"). Вибрати зручний для Вас спосіб оплати (SMS, WebMoney, Яндекс.Деньги, RBK.Money, MoneyMail, Пластиковые карты).
Оплатити за допомогою сервісу SMS-ЗАМОК та автоматично отримати від нього активаційний ключ. Далі ввести його у форму нижче та натиснути "Підтвердити!".
Більше 700 юридичних підручників, наукових публікацій з юриспруденції, конспектів лекцій з юридичних дисциплін, юршпор, коментованих кодексів та ін. Все це ви можете знайти (переглянути та скачати) в збірниках юридичної літератури:
УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам.
Просимо автора, який заперечує проти розміщення його праці на сайті, повідомити нас про це. Вся література розміщена на сайті самими відвідувачами юридичного порталу із ціллю ознайомлення їнших відвідувачів. Завантажуючи чи проглядаючи книгу, Ви погоджуєтесь з даними умовами і зобов’язуєтесь видалити завантажену роботу і всі її копії зразу ж після ознайомлення.