в на шляху втілення ідеї розподілу влади і з цієї точки зору проаналізувати наявні конституційні суперечності та зробити необхідні висновки стосовно удосконалення еталону законодавчої влади, закріпленого чинною Конституцією, а також в прогностичному плані.
6
Як це не дивно, елементи конституційного втілення теорії розподілу влад були присутні ще в Основному Законі УРСР, ухваленому Надзвичайним XIV Українським З'їздом Рад ЗО січня 1937 р. В розглядуваному контексті ця Конституція в порівнянні з пізнішим одноіменним актом — Основним Законом УРСР 1978 р. визначала певні аспекти "тріади влади" достатньо рельєфно. Але потім Конституція УРСР 1978 р. від них відмовилась.
Таким чином, є необхідні конституційні підстави для висновку про те, що найближчим прообразом нинішньої Верховної Ради є одноіменний орган, конституційний еталон якого був вибудований Основним Законом УРСР 1937 р.
Відповідно до ст. 20 названого акту Верховна Рада є вищим органом державної влади. Конституція закріплювала Верховну Раду єдиним законодавчим органом республіки. Вводилась конституційна заборона прийняття законів будьяким іншим державним органом, окрім парламенту.
Специфіка конституційного способу визначення компетенції парламенту характеризувалась відсутністю спеціального переліку повноважень даного органу. Рішення цього питання було сфокусовано в ст. 22, яка наділяла Верховну Раду всіма правами, що присвоєні УРСР, оскільки вони не входили до компетенції підзвітних Верховній Раді органів: президії Верховної Ради, Ради Народних Комісарів і Народних комісарів. Дане положення доповнює нашу трактовку щодо втілення Конституцією 1937 р. ідеї розподілу влад. Основний закон формулював пряму заборону вторгнення парламенту в сфери діяльності колегіального глави держави — президії Верховної Ради та уряду — Ради Народних Комісарів.
В той же
Бажаєте завантажити в архіві WinZip "Верховна рада України // Л. Т. КРИВЕНКО
"?
Для цього необхідно отримати номер активації (натиснути нижче "отримати активаційний код"). Вибрати зручний для Вас спосіб оплати (SMS, WebMoney, Яндекс.Деньги, RBK.Money, MoneyMail, Пластиковые карты).
Оплатити за допомогою сервісу SMS-ЗАМОК та автоматично отримати від нього активаційний ключ. Далі ввести його у форму нижче та натиснути "Підтвердити!".
Більше 700 юридичних підручників, наукових публікацій з юриспруденції, конспектів лекцій з юридичних дисциплін, юршпор, коментованих кодексів та ін. Все це ви можете знайти (переглянути та скачати) в збірниках юридичної літератури:
УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам.
Просимо автора, який заперечує проти розміщення його праці на сайті, повідомити нас про це. Вся література розміщена на сайті самими відвідувачами юридичного порталу із ціллю ознайомлення їнших відвідувачів. Завантажуючи чи проглядаючи книгу, Ви погоджуєтесь з даними умовами і зобов’язуєтесь видалити завантажену роботу і всі її копії зразу ж після ознайомлення.