арксистськоленінської доктрини повновладдя Рад в доктрину розподілу влад, насичений суперечностями, помилками, відступами і прямими порушеннями положень і логіки розподілу влад.
Пошук оптимального і раціонального вирішення складних, важливих і актуальних питань досліджуваної проблеми — одне із центральних завдань нової Конституції України.
2. КОНСТИТУЦІЙНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ
Новий Основний Закон України закріплює: "Єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент — Верховна Рада України" (ст. 75).
З наведеної норми видно, що нова Конституція зберегла попередню назву українського парламенту. Але тут ніякого автоматичного перенесення найменування із попереднього головного акту в діючий немає.
Щодо назви загальнодержавного представницького органу всього народу висувались різні пропозиції. Обмежимось тим, що навіть останній проект Конституції України, схвалений (із зауваженнями і пропозиціями) Конституційною комісією України 11 березня 1996 р. (далі — березневий (1996 р.) проект Конституції), який був
внесений на розгляд парламенту, не визначав загальнодержавний представницький орган народу Верховною Радою. Він іменувався — "Національні Збори України".
В розглядуваному руслі зазначимо, що держави, які виникли на терені колишнього Союзу РСР, тотожні проблеми в своїх нових основних законах вирішували порізному. Поряд із конституюванням парламенту Верховною Радою (Беларусь), діюча конституційна регламентація закріплює інші назви парламентів: Олій Мажліс (Узбекистан); Жогорку Кенеш (Киргизстан); Меджліс (Туркменістан); Сейм (Литва). Наявна різноманітність зовсім не випадкова. Колишні союзні республіки після набуття незалежності вирішували питання про назву своїх парламентів з урахуванням своєї історії, особливостей, традицій.
Саме наведені фактори були враховані при визначенні в Основному
Бажаєте завантажити в архіві WinZip "Верховна рада України // Л. Т. КРИВЕНКО
"?
Для цього необхідно отримати номер активації (натиснути нижче "отримати активаційний код"). Вибрати зручний для Вас спосіб оплати (SMS, WebMoney, Яндекс.Деньги, RBK.Money, MoneyMail, Пластиковые карты).
Оплатити за допомогою сервісу SMS-ЗАМОК та автоматично отримати від нього активаційний ключ. Далі ввести його у форму нижче та натиснути "Підтвердити!".
Більше 700 юридичних підручників, наукових публікацій з юриспруденції, конспектів лекцій з юридичних дисциплін, юршпор, коментованих кодексів та ін. Все це ви можете знайти (переглянути та скачати) в збірниках юридичної літератури:
УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам.
Просимо автора, який заперечує проти розміщення його праці на сайті, повідомити нас про це. Вся література розміщена на сайті самими відвідувачами юридичного порталу із ціллю ознайомлення їнших відвідувачів. Завантажуючи чи проглядаючи книгу, Ви погоджуєтесь з даними умовами і зобов’язуєтесь видалити завантажену роботу і всі її копії зразу ж після ознайомлення.