Конституції України. Визнавши міжнародні договори частиною законодавства України, Конституція тим самим створила можливість для застосування норм міжнародного права державними органами, насамперед судами. При цьому суд не може посилатися на положення закону чи підзаконного акту як на підставу для відмови застосувати міжнародноправову норму обов'язкового для України міжнародного договору. У випадку, якщо суд дійде висновку, що згода на обов'язковість міжнародного договору була виражена шляхом явного порушення важливого положення конституційного права України щодо укладення міжнародних договорів, то питання передається на розгляд Конституційного Суду України через державні органи або посадових осіб,які мають право звертатися до Конституційного Суду з такими питаннями (ст. 151 Конституції).
Якщо ратифікований, такий, що вступив в законну силу для України, належним чином опублікований, міжнародний договір містить правило, відмінне від закону України, то суд застосовує правило міжнародного договору.
Якщо міжнародний договір, який вступив в законну силу та належним чином опублікований, містить правило, відмінне від акту уряду України, то суд застосовує правило міжнародного договору.
Якщо міжвідомчий міжнародний договір, який вступив у силу для України і належним чином опублікований, містить правило, відмінне від акту відомства, що його уклало, то застосовується правило міжнародного договору.
При здійсненні своїх суверенних прав, включаючи право встановлювати свої закони і адміністративні правила, а також провадити
життя. Україна рахується зі своїми зобов'язаннями з питань міжнародного права і міжнародного договору. Цим принципом керується суд при тлумаченні і застосуванні норм міжнародного права. У випадку, коли норми міжнародного права і норми міжнародного |