дію норм міжнародного права у внутрішньодержавній сфері є справою кожної держави. У деяких країнах (США, Іспанія, Німеччина, Франція) міжнародні договори, що одержали державноправове визнання, автоматично стають частиною внутрішнього права. Однак положення норми цих конституцій не завжди є достатніми для виконання деяких норм договорів. У більшості країн світу трансформація норм міжнародноправового договору у внутрішнє право відбувається
шляхом прийняття спеціальних законів і ряду інших нормативних актів.
Згідно із Законом "Про міжнародні договори України" (22.12.1993 р.) міжнародні договори в Україні укладаються від:
— імені України;
— уряду;
— міністерств та інших центральних органів державної вико
навчої влади.
Для них встановлено різні порядки набрання чинності. Найважливіші міжнародні договори України (які стосуються передусім політичних питань, прав і свобод людини та громадянина, військових питань та питань безпеки та ін.) підлягають ратифікації Верховною Радою шляхом прийняття спеціального закону про ратифікацію.
У тому випадку, коли міжнародні договори вказують на необхідність внесення змін у чинне законодавство, вони підлягають ратифікації. Найчастіше договори набувають чинності з моменту ратифікації і обміну ратифікаційними грамотами. Але в окремих випадках передбачається набуття чинності міжнародним договором з моменту підписання, що означає: ратифікація або затвердження договору не потрібні.
У тих випадках, коли міжнародний договір набирає сили з моменту його підписання, згода на обов'язковий характер його положень виражається у формі підписання міжнародного договору уповноваженою на те особою.
Чому законодавством передбачений саме такий порядок? Міжнародні договори можуть вносити суттєві і конкретні зміни у національне право і породжувати
Бажаєте завантажити в архіві WinZip " Міжнародноправові аспекта Конституції України
"?
Для цього необхідно отримати номер активації (натиснути нижче "отримати активаційний код"). Вибрати зручний для Вас спосіб оплати (SMS, WebMoney, Яндекс.Деньги, RBK.Money, MoneyMail, Пластиковые карты).
Оплатити за допомогою сервісу SMS-ЗАМОК та автоматично отримати від нього активаційний ключ. Далі ввести його у форму нижче та натиснути "Підтвердити!".
Більше 700 юридичних підручників, наукових публікацій з юриспруденції, конспектів лекцій з юридичних дисциплін, юршпор, та ін. Все це ви можете знайти (переглянути та скачати) в збірниках юридичної літератури:
УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам.
Просимо автора, який заперечує проти розміщення його праці на сайті, повідомити нас про це. Вся література розміщена на сайті самими відвідувачами юридичного порталу із ціллю ознайомлення їнших відвідувачів. Завантажуючи чи проглядаючи книгу, Ви погоджуєтесь з даними умовами і зобов’язуєтесь видалити завантажену роботу і всі її копії зразу ж після ознайомлення.