овим співтовариством. За ст. 18 Основного Закону зовнішньополітична діяльність України спрямована насамперед на забезпечення її національних інтересів і безпеки. Словом, ми прагнемо захищати свій суверенітет, територіальну цілісність, економічну та інформаційну безпеку, права і свободи усіх громадян, тобто ті цінності, які стали основною метою нашої держави, до яких ми йшли, долаючи довгий історичний шлях.
Україна, виходячи на світову арену, ніби проголошує: ми прийшли з миром і миру прагнемо. Ми усвідомлюємо "відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішніми і прийдешніми поколіннями". Тому зовнішню політику і далі проводитимемо шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства. І в цій діяльності Україна керується загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права. Такі принципи і норми є механізмами реалізації нашої зовнішньої політики, її основою, оскільки у справді правовій державі і зовнішня політика має бути правовою.
Принципи міжнародного права — це керівні засади, найзагальніші виразники практики міжнародних відносин, що склалися. Вони мають обов'язковий характер для усіх суб'єктів, сприяють стабілізації міжнародних відносин, їх розвиткові. Це зобов'язує усіх
суб'єктів міжнародного права неухильно дотримуватися їх, оскільки будьяке їх порушення торкатиметься законних інтересів інших учасників.
Основні принципи міжнародного права зафіксовані в Статуті ООН. Найбільш авторитетними документами, що розкривають зміст принципів сучасного міжнародного права, є Декларація про принципи міжнародного права, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 24 жовтня 1970 p., та Заключний акт НБСЄ від 1 серпня 1975 р. Ці документи закріпили такі міжнародні принципи, які зараз стали загальноприйнятними: |