ого, і морального характеру, а також інші найбільш раціональні, найбільш необхідні досягнення цієї науки.
Юридична деонтологія пов’язана з багатьма навчальними дисциплінами, перш за все, з “Теорією держави і права”, а також із “Професійною етикою юриста”. Маючи свій власний предмет, “Юридична деонтологія” посіла конкретне місце в системі соціальних наук — як юридичних, так і неюридичних (педагогіки, психології, соціології, політології, етики, естетики, інформатики).
Взаємозв’язок юридичної деонтології з іншими правовими науками і навчальними дисциплінами полягає в тому, що юридична деонтологія: 1) є вступною наукою і містить відомості, що необхідні для поглибленого розуміння закономірностей юридичної діяльності слідчого, прокурора, судді, нотаріуса, адвоката та інших професій. У цьому розумінні її можна назвати загальнопідготовчою наукою, введенням у юридичну практику; 2) створює теоретичні основи для прикладних юридичних навчельних дисциплін — судової психології, судової етики, юридичної конфліктології; 3) поповнює багаж юридичної науки і практики завдяки самостійному предмету дослідження; розкриває нові підходи, надає нову інформацію, почерпнуту з досягнень соціальних наук, і тим самим збагачує як прикладну, так і теоретичну юриспруденцію.
Мета та завдання дисципліни. Метою курсу юридичної деонтології є: формування у студентів первинних знань про правові основи державного і громадського життя, дбайливого ставлення до інтересів суспільства, держави та особи, ціннісних орієнтирів щодо моральної оцінки діяльності юристапрофесіонала, ознайомлення із системою та методологією навчання, з вимогами, що ставляться до працівників юридичної сфери.
Юридична де онтологія
|