Стрижневим принципом професійної моралі юриста є справедливість!
















завантаження




































































spravedlivist.in.ua
spravedlivist.in.ua

ЮРИДИЧНА ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА

Основ римського цивільного права

Основ римського цивільного права

Основ римського цивільного права


  = 9 сторінка =

lawbooksу належить (Дигести) . Не випадково, саме в Римі були вироблені чотири заповіді юриста: Die, due, fuc, fer - Говори правду, веди справу чесно, роби потрібне, стійко перенось труднощі. Римське право класичної доби, принаймні зовнішньо, декларувало й утверджувало рівність усіх громадян перед законом (зокрема, патрон, який завдавав шкоди інтересам клієнта, підлягав прокляттю і навіть судовому переслідуванню). Тим самим в уявленні повноправних римських громадян це право бачилося позакласовим, максимально об'єктивним.
  
   Зі свого боку, відзначимо, що поняття «справедливість» нерідко сприймалося римськими юристами суб'єктивно, з поправкою на власні класові позиції. Хрестоматійний приклад: після смерті народного трибуна Гая Гракха (ініціатора радикальної аграрної реформи) його вдова Ліцинія виступила з позовом до спадкоємців про повернення приданого. Спадкоємці відкинули вимогу на підставі того, що вказане майно загинуло під час різанини, яка закінчилася убивством Гая Гракха. Висновок у справі робив Публій Муцій Сцевола, обраний консулом на 133р. до н. е., аристократ і верховний жрець: «Оскільки майно, отримане у придане, загинуло в тому повстанні, в якому був убитий Гракх, воно не підлягає поверненню Ліцинії, остільки саме повстання відбулося з вини Гракха (D. 24. 3. 66). Коментарі, як кажуть, зайві.
  
   Незважаючи на втрату даної ознаки в період пізньої Імперії, рецепція римського права в нових історичних умовах відроджувала саме цей принцип рівності громадян.
   6. Розвиток продуктивних сил та виробничих відносин у Римській державі досягнув раніше небаченого рівня. Європейські країни зуміли вийти на подібний рівень обсягів економіки та характеру економічних відносин (оренда, позика, фрахт, іпотека, товариства тощо) аж у період раннього капіталізму. При цьому виявилося, що цілком допустимими є прямі запозичення з римського


<<<назад<<< * перейти на стр. 1-249 * збірник літератури №4 * >>>далее>>>










УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам.  Більше 700 юридичних підручників, наукових публікацій з юриспруденції, конспектів лекцій з юридичних дисциплін, юршпор, та ін.
Все це ви можете знайти (переглянути та скачати) в збірниках юридичної літератури:
1 ... 2  3  4  5  6  ... 69
  Також, рекомендуємо Вам відвідати розділ сайту "МАГАЗИН ЮРИСТА"!

УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам. Просимо автора, який заперечує проти розміщення його праці на сайті, повідомити нас про це.
Вся література розміщена на сайті самими відвідувачами юридичного порталу із ціллю ознайомлення їнших відвідувачів.
Завантажуючи чи проглядаючи книгу, Ви погоджуєтесь з даними умовами і зобов’язуєтесь видалити завантажену роботу і всі її копії зразу ж після ознайомлення.

   



вище

ШВИДКЕ МЕНЮ ПО САЙТУ:

ЗАГАЛЬНЕ  :   |   |   |   |   | 

ДЛЯ КЛІЄНТА  :   |   |   |   |   | 

ДЛЯ ЮРИСТА  :   |   |   |   |   | 

   
© 1995-2025 Copyright by spravedlivist.in.ua, . All right reserved.
© Усі права застережено! Використання матеріалів сайту дозволено за умови посилання (для інтернет-видань - за допомогою гіперпосилання) на spravedlivist.in.ua.


Опубліковані на сайті матеріали не носять характер юридичних послуг. Публічної офертою не є. Правова допомога, в тому числі юридична консультація, по конкретній справі надається тільки на особистому прийомі у юриста фірми.