Не втрачайте віру в перемогу! Проблеми клієнта - наші особисті проблеми, які ми вчасно та професійно вирішимо!
















завантаження




































































spravedlivist.in.ua
spravedlivist.in.ua

ЮРИДИЧНА ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА

Основ римського цивільного права

Основ римського цивільного права

Основ римського цивільного права


  = 12 сторінка =

lawbooksблиць вказувалося: «Якщо хто розпорядиться на випадок своєї смерті щодо свого домашнього майна, то нехай те і буде непорушним» (Tabl. V, 3). Аналогічно, сторони в цивільній угоді самі встановлюють умови і терміни погашення зобов'язання, питання про поручительство, заклад тощо. Уповноважуючі норми доповнюються т. зв. диспозитивними, які вступають у дію у випадку, якщо особа не скористалася власним правом на встановлення уповноважуючої норми. Наприклад, у випадку відсутності заповіту майно ділиться між спадкоємцями померлого відповідно до норм діючого закону.
   Цивільне право (ius civile) регулює правові відносини, що виникають з приводу створення, набуття, використання, передачі і відчуження різноманітного майна у відносинах між приватними особами. Зазначимо, що у Стародавньому Римі цей термін ius civile мав дещо інше значення, ніж сьогодні, коли він ототожнюється з приватним правом. Так називалася найдавніша форма права, що регулювала відносини в середовищі римських громадян, т. зв. квіритів. Ius civile тим самим ніби протиставлялося преторському (ius praetorium) праву та т. зв. праву народів (ius gentium).
   Преторське право об'єднувало у собі юридичні новації, привнесені у правову практику на основі едиктів посадових осіб (не обов'язково тільки преторів, але також едилів, трибунів і т. д.). Право народів регулювало відносини римських громадян з іноземцями-перегрінами, а також між самими іноземцями (в разі, якщо вони не належали до одного племені і не користувалися своїм власним адаптованим правом). Розроблення і впровадження норм права народів було компетенцією т. зв. перегрінського претора - римського магістрату, чия посада була введена у 242 р. до н. е. Своєрідна сума ius civile, ius praetorium та ius gentium в тому, що стосувалося майнових та інших відносин приватних осіб, об'єднувалася терміном ius privatum -


<<<назад<<< * перейти на стр. 1-249 * збірник літератури №4 * >>>далее>>>










УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам.  Більше 700 юридичних підручників, наукових публікацій з юриспруденції, конспектів лекцій з юридичних дисциплін, юршпор, та ін.
Все це ви можете знайти (переглянути та скачати) в збірниках юридичної літератури:
1 ... 2  3  4  5  6  ... 69
  Також, рекомендуємо Вам відвідати розділ сайту "МАГАЗИН ЮРИСТА"!

УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам. Просимо автора, який заперечує проти розміщення його праці на сайті, повідомити нас про це.
Вся література розміщена на сайті самими відвідувачами юридичного порталу із ціллю ознайомлення їнших відвідувачів.
Завантажуючи чи проглядаючи книгу, Ви погоджуєтесь з даними умовами і зобов’язуєтесь видалити завантажену роботу і всі її копії зразу ж після ознайомлення.

   



вище

ШВИДКЕ МЕНЮ ПО САЙТУ:

ЗАГАЛЬНЕ  :   |   |   |   |   | 

ДЛЯ КЛІЄНТА  :   |   |   |   |   | 

ДЛЯ ЮРИСТА  :   |   |   |   |   | 

   
© 1995-2025 Copyright by spravedlivist.in.ua, . All right reserved.
© Усі права застережено! Використання матеріалів сайту дозволено за умови посилання (для інтернет-видань - за допомогою гіперпосилання) на spravedlivist.in.ua.


Опубліковані на сайті матеріали не носять характер юридичних послуг. Публічної офертою не є. Правова допомога, в тому числі юридична консультація, по конкретній справі надається тільки на особистому прийомі у юриста фірми.