Всі наші клієнти однаково важливі, ми не надаємо жодних переваг „малим” або „великим” замовленням.
















завантаження




































































spravedlivist.in.ua
spravedlivist.in.ua

ЮРИДИЧНА ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА

ПРАВОВА ДЕРЖАВА в контексті новітнього українського досвіду

ПРАВОВА ДЕРЖАВА в контексті новітнього українського досвіду

ПРАВОВА ДЕРЖАВА в контексті новітнього українського досвіду


  = 5 сторінка =

lawbooksчної правової держави і пов'язувався, насамперед, з посиленням ролі конституції і закону та дотриманням їх вимог у реальному житті.
  Розгортання демократичних процесів наприкінці 80х і у 90ті роки сприяло посиленню уваги до гарантування прав і свобод громадян, у першу чергу — права на вибори, свободу слова, зборів і т. ін. На цей же час припадає розвиток вчення про правову державу в СРСР.
  1 Себайн Д. Г., Торсон Т. Л. Історія політичної думки. С. 461477.
  2 Щодо політикоправових вчень у дореволюційній Росії та Україні див.: Тимошен
  ко В. І, Правова держава (теоретикоісторичне дослідження). К., 1994. 132 с.
  
  В юридичній літературі того періоду чимало праць провідних правознавців присвячено фундаментальним проблемам правознавства, так чи інакше пов'язаним з ідеями правової держави (це, насамперед, праці В. Казимірчука, М. Козюбри, В. Нерсесянца, Г. Мальцева, в яких обґрунтовувалось так зване широке розуміння права).
  Потужний імпульс ідея правової держави здобула у 1985 p., після XIX Всесоюзної партійної конференції1. Проте позбавлення ідеологічного впливу в теорії правової держави і вивчення її на новій» методологічній та теоретичній основі на пострадянському просторі відбувається лише після деідеологізації державної влади2.
  Демократизація політичного режиму, розпад СРСР, здобуття Україною незалежності сприяли тому, що поняття правової держави вже за кілька років міцно увійшло в теорію і практику сучасного українського конституціоналізму.
  Стійких традицій правової держави Україна не мала. Однак ідея правової держави у теорії держави і права та конституційному праві України має досить глибоке коріння і тому на початку 90х років так швидко була відроджена в українській юридичній науці, а її термінологічнопонятійний ряд значно поповнився за рахунок досить широкого використання


<<<назад<<< * перейти на стр. 1-401 * збірник літератури №4 * >>>далее>>>










УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам.  Більше 700 юридичних підручників, наукових публікацій з юриспруденції, конспектів лекцій з юридичних дисциплін, юршпор, та ін.
Все це ви можете знайти (переглянути та скачати) в збірниках юридичної літератури:
1 ... 2  3  4  5  6  ... 69
  Також, рекомендуємо Вам відвідати розділ сайту "МАГАЗИН ЮРИСТА"!

УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам. Просимо автора, який заперечує проти розміщення його праці на сайті, повідомити нас про це.
Вся література розміщена на сайті самими відвідувачами юридичного порталу із ціллю ознайомлення їнших відвідувачів.
Завантажуючи чи проглядаючи книгу, Ви погоджуєтесь з даними умовами і зобов’язуєтесь видалити завантажену роботу і всі її копії зразу ж після ознайомлення.

   



вище

ШВИДКЕ МЕНЮ ПО САЙТУ:

ЗАГАЛЬНЕ  :   |   |   |   |   | 

ДЛЯ КЛІЄНТА  :   |   |   |   |   | 

ДЛЯ ЮРИСТА  :   |   |   |   |   | 

   
© 1995-2025 Copyright by spravedlivist.in.ua, . All right reserved.
© Усі права застережено! Використання матеріалів сайту дозволено за умови посилання (для інтернет-видань - за допомогою гіперпосилання) на spravedlivist.in.ua.


Опубліковані на сайті матеріали не носять характер юридичних послуг. Публічної офертою не є. Правова допомога, в тому числі юридична консультація, по конкретній справі надається тільки на особистому прийомі у юриста фірми.