Разом ми здатні подолати будь-які юридичні проблеми!
















завантаження




































































spravedlivist.in.ua
spravedlivist.in.ua

ЮРИДИЧНА ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА

Цивільне право . Навчальний посібник для студентів юрід. ву

Цивільне право . Навчальний посібник для студентів юрід. ву

Цивільне право . Навчальний посібник для студентів юрід. ву


  = 23 сторінка =

lawbooksх прав кредитора по цьому зобов'язанню. Набуття усіх прав кредитора на витребування від боржника за первісним зобов'язанням того, що було виконано поручителем за боржника, і є правом регресу. Аналогічна ситуація складається при виконанні солідарного зобов'язання повністю одним з боржників. Такий боржник має право регресу до кожного з решти боржників (частина п'ята ст. 175 ЦК України).
   Наведені приклади свідчать, що регресне зобов'язання є похідним від іншого, яке передувало йому. В регресному зобов'язанні беруть участь дві сторони — кредитор (регредієнт) і боржник (регресат). Особливість регредієнта полягає в тому, що він, перш ніж стати кредитором у регресному зобов'язанні, був боржником в іншому зобов'язанні, виконання якого і викликало до життя регресне зобов'язання.
   Об'єктом регресного зобов'язання є відшкодування, яке регресат зобов'язаний регредієнту. Таке відшкодування здійснюється
  
   15
  
   у відшкодуванні заподіяних збитків. Звичайно поновлення майнового стану регредієнта можливе в натурі, практично таке відшкодування здійснюється у формі стягнення з регресата збитків. Особливість положення регредієнта впливає на обсяг відшкодування. Зокрема, в регресному зобов'язанні обсяг відшкодування визначається обсягом збитків, яких зазнав регредієнт. Вони можуть виступати як сума сплаченого боргу за боржника, сума сплаченого боржником (за винятком його частки) при виконанні солідарного зобов'язання боржників, сума, що становить розмір сплаченої неустойки, штрафної неустойки і збитків або тільки збитків. Незалежно від того, що відшкодовує регресат регредієнтові, для останнього це завжди будуть збитки у формі позитивної шкоди.
   Що стосується іншої форми збитків — неодержані доходи, то вони за регресним зобов'язанням не можуть бути стягнуті. За загальним правилом регресат повинен відшкодувати збитки


<<<назад<<< * перейти на стр. 1-702 * збірник літератури №2 * >>>далее>>>










УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам.  Більше 700 юридичних підручників, наукових публікацій з юриспруденції, конспектів лекцій з юридичних дисциплін, юршпор, та ін.
Все це ви можете знайти (переглянути та скачати) в збірниках юридичної літератури:
1  2  3  4  5  ... 69
  Також, рекомендуємо Вам відвідати розділ сайту "МАГАЗИН ЮРИСТА"!

УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам. Просимо автора, який заперечує проти розміщення його праці на сайті, повідомити нас про це.
Вся література розміщена на сайті самими відвідувачами юридичного порталу із ціллю ознайомлення їнших відвідувачів.
Завантажуючи чи проглядаючи книгу, Ви погоджуєтесь з даними умовами і зобов’язуєтесь видалити завантажену роботу і всі її копії зразу ж після ознайомлення.

   



вище

ШВИДКЕ МЕНЮ ПО САЙТУ:

ЗАГАЛЬНЕ  :   |   |   |   |   | 

ДЛЯ КЛІЄНТА  :   |   |   |   |   | 

ДЛЯ ЮРИСТА  :   |   |   |   |   | 

   
© 1995-2025 Copyright by spravedlivist.in.ua, . All right reserved.
© Усі права застережено! Використання матеріалів сайту дозволено за умови посилання (для інтернет-видань - за допомогою гіперпосилання) на spravedlivist.in.ua.


Опубліковані на сайті матеріали не носять характер юридичних послуг. Публічної офертою не є. Правова допомога, в тому числі юридична консультація, по конкретній справі надається тільки на особистому прийомі у юриста фірми.