Цивільне право . Навчальний посібник для студентів юрід. ву
Цивільне право . Навчальний посібник для студентів юрід. ву
Цивільне право . Навчальний посібник для студентів юрід. ву
= 19 сторінка =
статнього для відшкодування заподіяної ним шкоди.
Прикладом договірного субсидіарного зобов'язання є договір поруки, за яким поручитель зобов'язується перед кредитором іншої особи відповідати за виконання нею свого зобов'язання в повному обсязі або в частині.
У солідарному зобов'язанні кожний кредитор вправі одержати виконання в повному обсязі, а кожний боржник повинен виконати зобов'язання також повністю. В солідарних зобов'язаннях існує стільки прав на одержання виконання і обов'язків виконати, скільки кредиторів і боржників беруть участь у конкретному зобов'язанні. Предмет усіх прав на одержання виконання і обов'язків виконати один і той самий.
На відміну від часткових зобов'язань солідарні зобов'язання не презюмуються. Вони виникають лише тоді, коли це передбачено в договорі, встановлено в законі, зокрема про неділимість
12
предмета. За приклад солідарних зобов'язань, які передбачає закон може правити частина перша статті 64 Житлового кодексу: вона визнає солідарними боржниками наймача і повнолітніх членів його сім'ї в зобов'язаннях, що виникають з договору найму жилого приміщення; стаття 451 ЦК України передбачає виникнення солідарного зобов'язання в силу вчинення правопорушення — шкоди, спільно заподіяної кількома особами. Непридатність предмета зобов'язання до поділу породжує неділимість зобов'язання, тобто його солідарність. Сторони вправі включити в договір умову про неділимість предмета, хоча 6 предмет зобов'язання за своєю природою і був ділимий. Такі договори також породжують солідарні зобов'язання.
Цивільний кодекс України розрізняє солідарний обов'язок боржників (ст. 175) і солідарні вимоги кредиторів (ст. 176). Суть солідарного обов'язку полягає в тому, що кожний з боржників зобов'язується до виконання зобов'язання в повному обсязі. Основний наслідок солідарного обов'язку
Бажаєте завантажити в архіві WinZip " Цивільне право . Навчальний посібник для студентів юрід. ву"?
Для цього необхідно отримати номер активації (натиснути нижче "отримати активаційний код"). Вибрати зручний для Вас спосіб оплати (SMS, WebMoney, Яндекс.Деньги, RBK.Money, MoneyMail, Пластиковые карты).
Оплатити за допомогою сервісу SMS-ЗАМОК та автоматично отримати від нього активаційний ключ. Далі ввести його у форму нижче та натиснути "Підтвердити!".
Більше 700 юридичних підручників, наукових публікацій з юриспруденції, конспектів лекцій з юридичних дисциплін, юршпор, та ін. Все це ви можете знайти (переглянути та скачати) в збірниках юридичної літератури:
УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам.
Просимо автора, який заперечує проти розміщення його праці на сайті, повідомити нас про це. Вся література розміщена на сайті самими відвідувачами юридичного порталу із ціллю ознайомлення їнших відвідувачів. Завантажуючи чи проглядаючи книгу, Ви погоджуєтесь з даними умовами і зобов’язуєтесь видалити завантажену роботу і всі її копії зразу ж після ознайомлення.