спотові, форвардні, ф’ючерсні та опціонні біржові контракти, біржові котирування, аналітику ф’ючерсних ринків тощо.
Питання, які розглядаються у підручнику, ілюструються за допомогою прикладів, зберігаючи основні види одиниць мір ваги та об’ємів, прийнятих на міжнародних ф’ючерсних біржах. Автор підтримує точку зору щодо неприпустимості ілюстрації результатів здійснення ф’ючерсних та опціонних угод із застосуванням національних одиниць виміру, оскільки в Україні таких ринків поки що немає, а приклади із зарубіжної практики у такому випадку будуть виглядати некоректно.
У першій частині підручника, яка має назву «Теоретичні засади біржової справи», викладено основи знань щодо сутності ф’ючерсної біржі, історії її становлення, формування специфічного біржового товару, теоретичних підвалин біржової торгівлі, ціноутворення ф’ючерсних цін і курсів, базових напрямів аналізу біржових цін – фундаментального і технічного.
Друга частина підручника – «Організаційні аспекти біржової торгівлі» присвячена вивченню основних учасників біржової торгівлі, брокерської діяльності, організації біржових торгів, клірингу за біржовими угодами, комп’ютерному біржовому трейдингу, питанням державного регулювання біржової торгівлі.
У третій частині – «Основи ф’ючерсної та опціонної торгівлі» висвітлені питання її організації з усіма основними видами активів (від товару до похідних фінансових інструментів), суті біржової спекуляції та здійснення основних спекулятивних стратегій. Розглядається механізм хеджування основних цінових ризиків за допомогою ф’ючерсної торгівлі. Розділ, що стосується ф’ючерсних ринків України, відображає можливі перспективи і напрями їх становлення.
Підручник доповнено глосарієм, предметним покажчиком,
|