льтернативи, що й надає фінансовим операціям небаченої гнучкості у питаннях свободи та можливостей для вкладників і користувачів капіталу. Головним інвестором стає людина, яка власними силами повинна захистити свої заощадження та примножити їх.
Водночас сучасні корпорації, особливо багатонаціональні, зокрема і в Україні, відчувають потребу у талантах такого типу, які досі зосереджувалися у колах біржовиків. Назріла необхідність фахово проводити аналіз ризиків, здійснювати управління ними, вміти зменшувати фінансові втрати за рахунок проникнення на нетрадиційні ринки, в першу чергу, біржові ф’ючерсні та опціонні.
Даний підручник є результатом наукової та викладацької роботи автора у Тернопільській академії народного господарства, де з 1992 р. читається дисципліна «Теорія і практика біржової справи», а у 1993 р. була захищена дисертація кандидата економічних наук з проблематики становлення товарних бірж. У 1994 р. автором, спільно з викладачем Дениско О.М., було видано навчальний посібник «Біржова справа».
У підручнику ґрунтовно представлено матеріал щодо теоретичних аспектів функціонування ф’ючерсних ринків, концептуальних засад ціноутворення, показано невичерпні можливості, які відкриває біржова торгівля для різних учасників ринків. Даний матеріал є основою подальших наукових досліджень автора, за результатами яких було опубліковано дві монографії.
Логіка підручника є зручною і перевіреною у викладацькій практиці. Підручник складається з трьох частин та двадцяти розділів. Кожен розділ завершується коротким резюме, переліком контрольних запитань, рекомендованої літератури, тестів для перевірки знань, ситуаційних задач. Окремі розділи укомплектовані додатками, які ілюструють типові брокерські договори,
|