чених коштів від свого імені, на власних
умовах та на власний ризик;
• відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юри
дичних осіб.
Інші фінансовокредитні установи можуть здійснювати окремі банківські операції у порядку, встановленому законом.
7 Агарков М.М. Основи банкового права: Курс лекцій. Изд. 2е. Учение о ценньїх бумагах: научное исследование. — М.: Издво БЕК, 1994. — С. 7.
Там само. — С. 7—8. 1 Там само. — С. 12.
10
Там само. — С. 12.
" Дзюблюк О. До питання про суть комерційного банку і специфіку банківського продукту // Вісник НБУ. — 1999. — № 4. — С. 61.
12
Ю. В. ВАЩЕНКО
Банківське право
13
§ 2. Поняття та особливості банківської діяльності
Відповідно до статті 1 Закону України «Про банки і банківську діяльність» банківська діяльність включає в себе такі групи банківських операцій, як:
• залучення у вклади грошових коштів фізичних і юридичних осіб;
• розміщення зазначених коштів від свого імені, на власних
умовах та на власний ризик;
• відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юри
дичних осіб.
Таким чином законодавець дещо звужує сферу банківської діяльності. Проте метою такого визначення є виділення основних операцій, здійснювати які у сукупності мають право лише банки. Поряд з цими трьома видами операцій банки (інші фінансові установи), а у визначених законами України випадках — також і інші юридичні особи мають право здійснювати і інші операції, пов'язані з операціями, які складають зміст банківської діяльності.
У зв'язку з цим маємо розглядати поняття «банківська діяльність» у широкому та у вузькому
Бажаєте завантажити в архіві WinZip "Банківське право
"?
Для цього необхідно отримати номер активації (натиснути нижче "отримати активаційний код"). Вибрати зручний для Вас спосіб оплати (SMS, WebMoney, Яндекс.Деньги, RBK.Money, MoneyMail, Пластиковые карты).
Оплатити за допомогою сервісу SMS-ЗАМОК та автоматично отримати від нього активаційний ключ. Далі ввести його у форму нижче та натиснути "Підтвердити!".
Більше 700 юридичних підручників, наукових публікацій з юриспруденції, конспектів лекцій з юридичних дисциплін, юршпор, та ін. Все це ви можете знайти (переглянути та скачати) в збірниках юридичної літератури:
УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам.
Просимо автора, який заперечує проти розміщення його праці на сайті, повідомити нас про це. Вся література розміщена на сайті самими відвідувачами юридичного порталу із ціллю ознайомлення їнших відвідувачів. Завантажуючи чи проглядаючи книгу, Ви погоджуєтесь з даними умовами і зобов’язуєтесь видалити завантажену роботу і всі її копії зразу ж після ознайомлення.