Юридична допомога надається негайно, незалежно від часу доби, адже ми розуміємо важливість Вашого дзвінка!
завантаження
spravedlivist.in.ua
spravedlivist.in.ua

ЮРИДИЧНА ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА

Корпоративне право України (Опорний конспект-книжка)

Корпоративне право України (Опорний конспект-книжка)

Корпоративне право України (Опорний конспект-книжка)


  = 1 сторінка =

lawbooks право України (Опорний конспект-книжка)
   РОЗДІЛ I
   ПОНЯТТЯ КОРПОРАТИВНОГО ПРАВА.
   1. ПОНЯТТЯ, ОЗНАКИ ТА П
   2. РИНЦИПИ КОРПОРАТИВНОГО ПРАВА
   §1. Поняття корпоративного права згідно чинного законодавства України
   З проголошенням незалежності Україна перейшла на активний шлях нормотворення, що зумовлено в, першу чергу, появою приватного сектора в вітчизняній економіці. З цього моменту почалось відродження господарських товариств, які існували в Україні до кінця 20-х років.
   Одними з перших законів, які регулювали корпоративні
   правовідносини, були прийняті Закони України "Про підприємництво", "Про підприємства", "Про господарські товариства", "Про цінні папери та фондову біржу" та ряд інших. Такі кроки були першими, оскільки законодавство України поступово удосконалювалось. Серед основного джерела корпоративного права потрібно назвати Конституцію України, оскільки вона є елементом законодавства про корпоративні права. Так, чт.41 Конституції України встановлює приватну форму власності і визначає принцип її непорушності; ст..92 зазначає, що правовий режим власності встановлюється виключно законами України; ст..55 гарантує захист прав і свобод, дозволяє оскаржити дії чи бездіяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
   На жаль, перше визначення поняття корпоративних прав містилося в нормативних актах, які не носять цивільно-правовий характер. Визначення міститься в п.1.8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"в редакції від 22 травня 1997р.:"Корпоративні права* - право власності на частку (пай) у статутному фонді (капіталі) юридичної особи, включаючи права на управління, отримання відповідної частки прибутку такої юридичної особи, а також частки активів у разі її ліквідації відповідно до чинного законодавства". Закон України "Про режим іноземного інвестування"від


* перейти на стр. 1-172 * збірник літератури * >>>далее>>>

УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам.  Більше 700 юридичних підручників, наукових публікацій з юриспруденції, конспектів лекцій з юридичних дисциплін, юршпор, та ін.
Все це ви можете знайти (переглянути та скачати) в збірниках юридичної літератури:
1  2  3  4  5  ... 69
  Також, рекомендуємо Вам відвідати розділ сайту "МАГАЗИН ЮРИСТА"!

УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам. Просимо автора, який заперечує проти розміщення його праці на сайті, повідомити нас про це.
Вся література розміщена на сайті самими відвідувачами юридичного порталу із ціллю ознайомлення їнших відвідувачів.
Завантажуючи чи проглядаючи книгу, Ви погоджуєтесь з даними умовами і зобов’язуєтесь видалити завантажену роботу і всі її копії зразу ж після ознайомлення.

   вище

ШВИДКЕ МЕНЮ ПО САЙТУ:

ЗАГАЛЬНЕ  :   |   |   |   |   | 

ДЛЯ КЛІЄНТА  :   |   |   |   |   | 

ДЛЯ ЮРИСТА  :   |   |   |   |   | 

   
© 1995-2023 Copyright by spravedlivist.in.ua, . All right reserved.
© Усі права застережено! Використання матеріалів сайту дозволено за умови посилання (для інтернет-видань - за допомогою гіперпосилання) на spravedlivist.in.ua.


Опубліковані на сайті матеріали не носять характер юридичних послуг. Публічної офертою не є. Правова допомога, в тому числі юридична консультація, по конкретній справі надається тільки на особистому прийомі у юриста фірми.