ВВЕДЕНИЕ
1. Теоретические основы конституции
В юридической науке и практике конституция предстает как основной, главный закон государства, регламентирующий наиболее важные с точки зрения государства общественные отношения. К ним относятся основы общественного строя и политики, правового положения личности, государственного устройства, организации и деятельности органов государства. Конституция определяет также герб, флаг, гимн и столицу государства.
Термин «конституция» происходит от латинского слова «constitution, означающего «установление», «устройство». Так именовались некоторые акты, провозглашаемые римскими императорами. Употребление термина «конституция» в современном его понимании связано с более поздними временами — с эпохой буржуазных революций, когда интересы пришедшего к политической власти нового класса требовали упразднения отживших феодальных отношений как тормоза общественного развития и в то же время диктовали крайнюю необходимость особой правовой защиты важнейших интересов молодой буржуазии. Юридической формой решения этих проб
невід'ємний атрибут суверенної держави. В сучасному світі конституції є практично в усіх державах, котрі претендують на право називатися демократичними. Виняток становлять абсолютні монархії, наприклад Саудівська Аравія.
Першою конституцією в сучасному її розумінні була Конституція США, прийнята в 1787 p., яка діє й досі. Це найстабільніша конституція в світі — більш як за 200 років існування до неї було внесено лише 27 поправок.
За юридичною формою конституції можуть бути поділені на писані й неписані.
Писані конституції являють собою єдиний нормативний акт, прийнятий
Бажаєте завантажити в архіві WinZip " КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ: Матеріали до вивчення
"?
Для цього необхідно отримати номер активації (натиснути нижче "отримати активаційний код"). Вибрати зручний для Вас спосіб оплати (SMS, WebMoney, Яндекс.Деньги, RBK.Money, MoneyMail, Пластиковые карты).
Оплатити за допомогою сервісу SMS-ЗАМОК та автоматично отримати від нього активаційний ключ. Далі ввести його у форму нижче та натиснути "Підтвердити!".
Більше 700 юридичних підручників, наукових публікацій з юриспруденції, конспектів лекцій з юридичних дисциплін, юршпор, та ін. Все це ви можете знайти (переглянути та скачати) в збірниках юридичної літератури:
УВАГА! Всі права на книги, підручники, статті тощо та їх тексти належать виключно їх авторам.
Просимо автора, який заперечує проти розміщення його праці на сайті, повідомити нас про це. Вся література розміщена на сайті самими відвідувачами юридичного порталу із ціллю ознайомлення їнших відвідувачів. Завантажуючи чи проглядаючи книгу, Ви погоджуєтесь з даними умовами і зобов’язуєтесь видалити завантажену роботу і всі її копії зразу ж після ознайомлення.