татьи нормативного акта, в том числе и Конституции, понимается ее соответствующий абзац. Таким образом, когда дается,
например, ссылка на часть четвертую статьи 94 (эта ссылка будет иметь следующий вид: «ч. 4 статьи 94») Конституции Украины, то имеется в виду четвертый абзац указанной статьи.
Доя закрепления и углубления понимания изложенного материала в конце каждого раздела приведены вопросы для самопроверки, указана рекомендованная литература.
Такая структура пособия, надо полагать, будет способствовать эффективному изучению и восприятию Конституции Украины всеми, кто этого желает и кому это необходимо. А впрочем, в современных условиях знание Конституции Украины необходимо всем.
ВСТУП
1. Теоретичні основи конституції
В юридичній науці й практиці конституція постає як основний, головний закон держави, який регламентує найважливіші з погляду держави суспільні відносини. До них належать засади суспільного ладу й політики, правового становища особи, державного устрою, організації та діяльності органів держави. Конституція також визначає герб, прапор, гімн і столицю держави.
Термін «конституція» походить від латинського слова «сопstitutio», що означає «устрій», «встановлення». Так іменувалися деякі з актів, проголошуваних римськими імператорами. Застосування терміна «конституція» в сучасному його розумінні пов'язане з пізнішими часами — з епохою буржуазних революцій, коли інтереси нового класу, який прийшов до політичної влади, вимагали скасування віджилих феодальних відносин як гальма суспільного розвитку й водночас диктували нагальну потребу особливого правового захисту найважливіших інтересів молодої буржуазії. Юридичною формою вирішення цих проблем
|