ХТО ТАКИЙ ADVOCATUS*? FAMILIARIS FORENSIS* ЦЕ ЗНАЧИТЬ – «СІМЕЙНИЙ АДВОКАТ»

  від 06.05.2008р.

Світлана ПРИЙМАК

            Для кожного з нас юрист, адвокат чи сімейний адвокат без якоїсь там диференціації. Це звичайний юрист-правовик, «людина в мантії». Перш за все,  для того щоб бути підготовленим до різного роду сюрпризів, які нам час від часу «дарує» доля, ми самі маємо бути підкованими з різних правових питань щодо захисту наших майнових прав в цивільному, господарському чи корпоративному праві, особистих немайнових благ щодо захисту нашої честі та гідності, нашої ділової репутації та захисту нашого приватного життя.

Familiaris forensis - «покликаний йти на допомогу» за покликом серця, за відчуттям своєї необхідності, за відчуттям професійного обов′язку захищати та надавати кваліфіковану правову допомогу в різних судових інстанціях, в органах державної влади й місцевого самоврядування від свавілля можновладців, захисту звинуваченого в суді, на слідстві і т.д. Familiaris forensis - це захисник вашого життя від різноманіття   непередбачуваностей та  порушення стабільності вашого життя. Це принципові та справедливі люди за своїм покликанням, які не шкодують своєї  психологічної комунікації, бути в ролі відчайдушного слухача та завжди направляти в русло, що погоджує та гарантує нам  чіткі та виважені дії, − встановлює відносини порозуміння між вами, як «Поручителем» та вашим «Довірителем».

В сучасному житті, і поготів, за часів економічної та політичної нестабільності неможливо самостійно реалізувати свої права без допомоги адвоката. А вже наш Familiaris forensis (якщо звичайно, він буде поруч), чи влучніше буде сказати, якщо ми заздалегідь подбаємо про те, щоб він був поруч, - допоможе та захистить наші інтереси від самоуправства чиновників, від дій та бездіяльності органів державної влади, в судовому процесі, або ж допоможе компенсувати нам посягання на наші немайнові блага (здоров′я, честь, гідність, репутацію)  в вигляді грошової компенсації.

Ще в Древній  Греції адвокати вели справи політичних партій, союзів та міст. В імператорську епоху вони перевтілювались  в постійних чиновників. Професійна діяльність адвоката з встановленими державними обов′язками мала місце і в птолеміївському Єгипті. В Стародавньому Римі кожний громадянин міг самостійно захищати свої права, а міг запросити представника (advocatus). В римському процесуальному праві кожен хто мав юридичну освіту захищав свого клієнта перед претором** в час попереднього слухання, а також перед суддею. Преторське право було однією з найпрогресивніших течій римського приватного права. Advocatus  захищав свого клієнта як перед претором так і в час попереднього слідства, так і перед суддею.

 «В основі адвокатського мистецтва лежить здоровий глузд. Здоровий глузд, цей неоціненний помічник всіх людських починань, має величезне значення у адвокатському мистецтві. Це виключна і єдина якість адвоката, без якої всі інші будуть зайвими», писав Р. Гарріс. Правовий  захист в такому випадку буде на нашому боці.

Такі  банальні речі, здавалося б, як неправомірні дії при затриманні правоохоронними органами, як поводити себе в такій ситуації? А хто не попадав в таку неприємність, як дорожньо-транспортна пригода, а такі актуальні питання на сьогоднішній день,  як підвищення номінальної ставки відсотку за кредитом, що суперечить чинному законодавству, а масові звільнення наших громадян, які втратили роботу тому, що їх просто примусили написати заяву за власним бажанням, а податковий тиск ,- та хіба все й перелічити!

Ситуацій безліч, питань ще більше,  а пропозицій відносно правової консультаційної допомоги чи захисту наших прав в суді  більше ніж досить, а питання вибору все-таки відкрите. Адже всі ці події торкаються так чи інакше нас безпосередньо, рідних нам людей, друзів чи наших знайомих. Тож для того, щоб  уникнути багатьох помилок, які можуть стати для вас фатальними, раджу бути заздалегідь проінформованими та підготовленими до різного роду перипетій в нашому швидкоплинному житті.

Тож для впевненості у власних діях, в час небажаних та неприємних подій, а саме головне для попередження можливості виникнення проблем, слід звернутися до фахівця своєї справи − familiaris forensis. «Лікар-чародій», «домашній психолог» − для кожного члена сім'ї. Це фахівець своєї справи, який здатний вирішувати достатньо широкий спектр правових питань. Для успішного ведення справ цивільного, сімейного, кримінального, господарського, корпоративного права і т. д. Адже сімейний адвокат повинен бути достатньо кваліфікований, для того щоб задовольнити всі потреби конкретної сім'ї.

Переваги очевидні! Ні для кого не секрет, що інформація коштує дорого, а у деяких випадках, навіть занадто дорого. Далеко не завжди людина у спромозі  оплатити адвокатські послуги. Тому коли це потрібно,  ми шукаємо допомоги у знайомих, які б нам допомогли чи хоча б чимось зарадили. З іншого боку без спеціаліста підготувати позовну заяву досить непросто. Тому ми йдемо до юридичної фірми за допомогою чи звертаємось до адвоката. Для того, щоб вчасно та належним чином отримати правовий захист,  не витрачаючи на пошуки адвоката часу та неабияких зусиль, − коли ця допомога вже кричуще  потрібна, раджу завчасно подбати про свій  правовий захист та захист своєї сім'ї. На стражі сімейного захисту завжди буде він,- familiaris forensic, якому ви цілком та повністю довіряєте.

В кожного сімейного юриста (адвоката) сімейне благополуччя  на першому місці. Він має бути обізнаний з усіма справами сім'ї. Етично - моральним стрижнем сімейного адвоката завжди на першому місці є захист сім'ї у момент виникнення проблем, а завданням − вжити всіх необхідних заходів щоб уникнути небажаної обтяжної участі в
карному процесі. Коли йдеться про збереження сім'ї, будь-який сімейний адвокат, як і сімейний лікар,  підійде до проблеми родини комплексно. Тут можна провести паралель хіба що з сімейним лікарем, який лікує  і ліками і добрим словом і своєю присутністю завжди і всюди бути поруч та ніколи не зраджувати інтересам свого підопічного. Адже кожен із нас знає, що добре слово краще за цукор і мед.  Не випадково навчальною дисципліною в юридичних і медичних вузах психологія є обов’язковою навчальною дисципліною.

Людина під психологічним впливом, як ми уже знаємо, в момент приниження її честі та гідності, в кризовому психоемоційному стані  може завдати собі та оточуючим багато неприємностей, про що через певний проміжок часу може, ой як пошкодувати!

 В нашому житті є багато питань інтимного характеру, коли людина соромиться розповісти про проблему. Наприклад, якщо сімейні стосунки дають тріщину і сім’я розпадається. Та якщо поруч людина з якою ви вже спілкувалися, яка відстоювала ваші інтереси, та в якій ви впевнені, то звичайно буде якомога простіше можливо навіть залагодити стосунки. В цьому делікатному питанні сімейний адвокат, який виступить саме в ролі арбітра, перш ніж готувати заяву про розлучення обов'язково спробує примирити подружжя.

Сімейний адвокат практикується в різних галузях права, бо інакше й бути не може. Коли сімейний адвокат представляє інтереси глави сімейства, скажімо в господарському спорі, а потім у власника цього підприємства виникають правові питання у сфері адміністративного, корпоративного чи кримінального права. А  з часом в доньки  власника процес розлучення з розподілом спільного майна подружжя. А це стосується уже інтересів сімейного бізнесу загалом.

Людина яка попадає в біду, сприймає навколишній світ в свідомості необхідності та незмінності. Сенека пише, що ми досить часто лякаємось  майбутніх неприємностей ще задовго до того, як вони дійсно нас наздоганяють, і цими страхами псуємо собі життя. Та серед пожару відкривається дорога до втечі, рука якої відведе від біди, розрадить в важку хвилину та дасть настанову на майбутнє. На стражі сімейного захисту завжди буде він, ваш захисник, той самий familiaris forensic, знавець свого ремесла, сімейний психолог, який розсудливо підійде  до будь-якого правового аспекту, якому ви уже цілком та повністю довіряєте, довіряєте свою безпечність, спокій та несподіваність для себе, а не для нього. Адже відстань, висота і більш глибоке розуміння створюють відповідну перспективу, завдяки якій  вдається побачити як можна справитися з скрутною ситуацією. А відхилившись від ситуації, можна побачити її в новому світі і, угледівши інформацію і альтернативи, вибрати відповідний варіант дій.

Гордон Гаммак про стан невизначеності та необізнаності, стан розгубленості та збентеження,-  «психотик стверджує, що два помножити на два – п’ять, а невротик знає, що два помножити на два – чотири, і це його жахає». Тож не будемо вагатися з вибором, бо час не гавить.

Familiaris forensis *- сімейний адвокат

Претор** (лат. Praetor - той, хто йде попереду, (верховодить). В стародавньому Римі - державна посада

Світлана ПРИЙМАКЮФ «Справедливість»